Milí rodičia,
vstup dieťaťa do materskej školy je významným momentom. Dieťa prichádza do neznámeho prostredia, ostáva prvýkrát bez svojich najbližších... Samotná adaptácia prebieha u každého inak. Nie je jednotný predpis. Závisí to od mnohých faktorov, akými sú osobnostné vlastnosti dieťaťa, predchádzajúca skúsenosť, výchovné pôsobenie rodičov a podobne. Je úplne prirodzené, keď si v prvých dňoch dieťa poplače, nezapája sa do aktivít, je tiché či naopak príliš hlučné... To všetko pominie, no nestane sa to hneď. Dajte dieťatku čas, ubezpečte ho, že ho nadovšetko ľúbite a po práci poň prídete. Nezabudnite pridať úsmev, pozitívny prístup (viem, že to nebude vždy ľahké) a zbytočne nepredlžujte ranné lúčenie. V škole pracujú kvalifikované pani učiteľky, ktoré svojím láskavým prístupom a erudovanosťou v oblasti výchovy a vzdelávania, prevedú Vaše deti celým predškolským obdobím. Prosím, dôverujte im. Tety upratovačky sa postarajú o to, aby boli Vaše ratolesti v čistom prostredí a oddychovali vo voňavých perinkách a tety zo školskej jedálne sa postarajú o ich brušká prípravou chutnej a zdravej stravy. Verím, že sa Vám a Vašim deťom bude v našej materskej škole páčiť.

Tešíme sa na Vás!

Zoznam detí a ich zaradenie do tried je prístupný vo vstupe budovy označenom HLAVNÝ VCHOD.

Na prvý deň budú deti potrebovať:

• pevné prezuvky,
  • pyžamo,
  • náhradné veci v skrinke na prezlečenie, pre prípad nehody.

Prosíme Vás, aby ste:

• svojmu dieťaťu označili veci menom a priezviskom alebo iniciálami,
  • pozorne sledovali oznamy v šatniach na nástenke,
  • dodržiavali pokyny pani učiteliek.

Odporúčame rodičom novoprijatých detí, aby:

• v prvý deň priviedli svoje dieťa ráno do triedy, kde je zaradené, medzi 7.00 - 8.00 h,
  • oznámili pani učiteľke, kedy si vyzdvihnú dieťa (za obedom o 12.00 h alebo po olovrante od 15,15 h),
  • oznámili pani učiteľke dôležité informácie, o ktorých by mala vedieť (napr. silná alergická a pod.)